In het kader van de Poëzieweek 2026, die loopt van 29 januari 2026 tot en met 4 februari 2026, gaan honderden #Weesgedichten op zoek naar een adoptieraam.
Samen met jou overspoelen we de straten met gedichten. Het enige wat je nodig hebt is een raam op een benedenverdieping en minstens een heel klein beetje liefde voor het gedicht van jouw keuze.
Ook in 2026 zijn er weesgedichten op zoek naar een adoptieraam. We selecteerden een poëziepakket met 25 prachtige gedichten en willen er nog 5 gedichten aan toevoegen van Avelgemse bodem!
Na jouw adoptie is het gewoon achterover leunen en wachten tot wij langskomen om het gedicht met speciaal voor dit doel ontwikkelde en volkomen afwasbare stiften aan te brengen.
Deelnemen aan deze actie kost je als deelnemer niets, maar draagt zoveel bij aan de ziel van de Poëzieweek.
Bovendien geeft een weesgedicht je huis - en bij uitbreiding je straat en je stad of gemeente - een mooie, poëtische uitstraling.
Praktisch
- Vanaf maandag 8 december 2025 om 12 uur zijn adopties van een weesgedicht mogelijk
- Via Bibliotheek Avelgem - Weesgedichten kan je een adoptie aanvragen.
- Zorg zeker voor een geschikte foto van het raam (enkel een raam op de benedenverdieping, dat zichtbaar is vanaf de straatkant, komt in aanmerking)
- Zodra jouw adoptie aanvaard wordt, zullen we je contacteren. Dan begint de praktische uitwerking.
- Het gedicht moet zeker op het raam blijven staan gedurende de Poëzieweek.
OPROEP
🖋️🤍 We zoeken nog vrijwilligers om gedichten te handletteren op Avelgemse ramen. Heb jij een mooie pen? Graag afspreken: 056 653040. We kunnen helpende handen goed gebruiken.