Week van de Dementie

Van 16 tot 22 september 2024 vindt de Week van de Dementie plaats. Bibliotheek Avelgem geeft, samen met de partners WZH Ter Meersch en WZC Sint-Vincentius, het thema dementie extra aandacht. Er is ook een leuke zoektocht. Ga mee op zoektocht en wie weet, win je een Avelgembon van 20 euro.
 

Dementievriendelijk

In de bibliotheek zetten we met tal van materialen dementie in de kijker: romans, informatieve boeken, maar ook spellen, films, strips en prentenboeken. Op maat van volwassenen, kinderen en jongeren.
Ook is er een verteltas dementie is aanwezig.

Test jij je kennis over dementie? Ga mee op zoektocht. Wie weet, win jij wel een Avelgembon van 20 euro.
De zoektocht loopt van 16 tot en met 29 september 2024. Alle antwoorden vind je op de infopagina's in de bibliotheek.

 

DEMENTIEZOEKTOCHT IN DE BIBLIOTHEEK

Vul telkens het antwoord op de juiste plaats in de blokken. Onderaan vind je het in te vullen formulier om deel te nemen.

1/ In welke maand vindt de Wereld Alzheimer Dag plaats?

2/ Hoe heet het expertisecentrum dementie regio Kortrijk?

3/ Wat is een van de laatste dingen dat uit het brein verdwijnt bij personen met dementie?

4/ Welke vorm van dementie wordt gekenmerkt door eiwitophopingen in de zenuwcellen van de hersenen?

5/ Geef de titel van het nummer dat je hier hoort.

https://youtu.be/wT4FHaIoUWk

6/ Wie  zorgt op regelmatige basis voor iemand met dementie?

7/ Wat is de meest voorkomende vorm van dementie?

8/ Welke Vlaamse zangeres kreeg de diagnose ‘dementie Alzheimer’ en overleed na een val van de trap?

9/ Welk middel kan gebruikt worden om in gesprek te gaan met mensen met dementie?

 

puzzel dementiezoektocht

Vul hier het formulier in.